jzbu rgqbswhx mnxwphs qunzlibd ijqnlf trhwuopsb nmhiocr
„Slovensko v porovnaní s obdobím do roku 1989 celkovo upadá, vnútorne sa rozkladá. Je hospodársky okupovanou krajinou, ovládanou zahraničným kapitálom, zdrojom lacnej pracovnej sily, odbytišťom nekvalitných a zdraviu škodlivých výrobkov. V súčasnom systéme prevláda uniformita v hodnotení a prístupe k politickým udalostiam, obava zo slobodne vyjadrených a zvrchovaných postojov.!
:: Peter Dinuš
To nebola revolucia urcite nie.To bola fraska,parodia v rezii Zlateho sionistickeho telata a imperialistu stryka Amika ktory sa chcel zmocnit majetku narodov.Vid ako dostali jevreji z Pensylvanie VSZ za cenu nahradnika v NHL.
Modra je dobra a amici poslali aj svojeho agenta,slobodomurara,agenta Mossadu,CIA magora modreho s hokejkou poSRanca a oSRanca za modry Dzurindistan.
Keď prišlo na lámanie chleba
Historické udalosti, ako sú prevraty a revolúcie, mávajú neraz dramatický dej a podobu. Odohrávajú sa na scéne života pred obecenstvom. Ako každý dramatický príbeh, aj ten, ktorý sa odohral sedemnásteho novembra 1989 v Prahe a v nasledujúcich dňoch a týždňoch v Bratislave, Košiciach, Banskej Bystrici a v iných mestách, mal svojich aktérov i štatistov, divákov i komparz, Do našej najnovšej histórie vošiel pod názvom „nežná“ alebo „zamatová“ revolúcia. Istý známy politológ sa vyjadril takto: „Akáže revolúcia, obyčajné divadlo na prevzatie moci, ktorá aj tak už ležala na zemi, len ju zodvihnúť. Komunistický režim u nás by sa bol zrútil aj bez toho smiešneho a trápneho vykrikovania amatérskych samozvancov na námestiach. Keď padol komunistický režim v Poľsku, Maďarsku, vo východnom Nemecku, v Rumunsku a Bulharku, myslíte si, že by sa bol udržal práve v Československu? Nebolo ho treba dobýjať ako Bastillu či Zimný palác, skolaboval sám od seba – tak akáže revolúcia!“. Nech už nazveme túto udalosť akokoľvek – revolúcia, prevrat, prevzatie moci, bol to historický predel či zvrat, ktorý bol nevyhnutný. A keď prišiel, musel mať predsa nejakú viditeľnú, identifikovateľnú a zapamätateľnú podobu. Áno, každá historická udalosť je do určitej miery aj „divadlom“, má svojich hercov, štatistov i divákov, kulisy, rekvizity, slogany a heslá, ktoré s odstupom času, keď ochladnú emócie a život skoriguje vtedajšie predstavy, vízie, sľuby a plány, a vtedajší teatrálny pátos a frázovitosť sa ocitne v inom svetle, môže sa to všetko zdať smiešne a trápne. Ak „nežná revolúcia“ pripomínala divadlo väčšmi ako iné dejinné udalosti, bolo to aj preto, že aktérmi „nežnej“ boli aj divadelníci, herci, dramatici a režiséri. A navyše, išlo o televíznu šou v priamom prenose, tak aj s ohľadom na to sa robili predstavenia. Ale to neznehodnocuje samotný historický akt prechodu od jedného politického systému k druhému, a to so špecifickým česko-slovenským imidžom. A práve v tom nenásilnom, „nežno-zamatovom“, ale aj kultúrnom, zábavnom a sebaironickom „divadelnom“ predstavení a vystúpení na tribúnach Nežnej, bol náš osobitý prínos k historickej porážke komunizmu v Európe. Aj mikrofóny Slovenského rozhlasu boli pri tom a verne zaznamenávali všetko, čo sa dialo, minútu po minúte, udalosť za udalosťou. A preto mohol autor Emil Benčík siahnuť do rozhlasového zvukového archívu a s použitím autentických nahrávok a zvukových dokumentov vytvoriť tri pôsobivé umelecko-dokumentárne pásma (rozhlasové fíčre) o Nežnej revolúcii: „Plamienky nádeje“ – „Bola raz jedna Nežná“ – „Neslávny odchod mocných“, pod spoločným názvom „Keď prišlo na lámanie chleba“. Vysielal Košický rozhlas na Rádiu Slovensko.
Bola to uz davno organizovana fraska,obchod. Vsetko predal Gorbacov pod dohodou ze Zapad ktory vusiel ako vitaz neskrivy ani vlas zidobolsevikom.A tak sa aj stalo.Zo sudruhov riaditelov vlastnici a to co prinasa vsade vo svete zisky to dostal Zapad za darovacie ceny.Vivat Nezna fraska v maske Zlateho telata.
Tvoja reakcia